PŘIHLÁSIT

REKLAMA

In-Out - Nastoupili, postoupili, vystoupili > Petr Demek: Ze zkušebáka výrobním ředitelem

2018-07-21 16:10

Petr Demek: Ze zkušebáka výrobním ředitelem

Ve firmě Elko EP plánuje zefektivnit a zautomatizovat výrobní procesy

Petr Demek

Elko EP

elektrotechnika

výroba

Společnost Elko EP, výrobce elektronických zařízení a chytrých budov, kanceláří a projektů, hlásí změnu na pozici ředitele výroby. Nově se jím stal Petr Demek (35), který ve společnosti působí už jedenáctým rokem a z pozice zkušebního technika se postupně propracoval až do současné funkce. Do nové role přichází s cílem zefektivnit, zmodernizovat a zautomatizovat výrobní procesy.

Petr Demek nastoupil do holešovské společnosti Elko EP v září roku 2007 a poslední roky ve firmě působil jako vedoucí zkušební laboratoře, která za jeho působení dosáhla úrovně komerčních laboratoří a je řízena dle standardu ISO 17025. Její budoucnost vidí v procesu akreditace dle tohoto standardu, která by společnosti mohla usnadnit cestu na mimoevropské trhy v rámci dohod ILAC MRA.

Své poslání v nové funkci vidí v zavedení nového efektivního řízení za pomoci softwarových systémů, které je naplánováno na prázdniny letošního roku a zvyšování podílu automatizace výroby. Zároveň přichází také s vizí ještě lepší týmové spolupráce a vytvoření příjemného pracovního prostředí. „Nemám rád přílišné autoritářské chování. Snažím se neustále pohybovat mezi lidmi. Spíše než v roli ředitele se vidím jako koordinátor. Nejednám s nikým povýšeně, naopak chci, aby na pracovišti vládla přátelská a tvůrčí atmosféra s vzájemným respektem. Máme možnost dělat na zajímavých a inovativních projektech, které mění současný svět, pojďme si to užít, být mezi prvními,“ vysvětluje svůj postoj k řídící pozici Petr Demek.

Společnost Elko EP je výrobce tradičních elektrických relé. Postupně posiluje i v oblasti inteligentních elektronických zařízení pro budovy, kanceláře, hotely a města. V současné chvíli má pobočky už v 17 zemích světa a exportuje do více než 70 států.

REKLAMA