PŘIHLÁSIT

REKLAMA

Business News - Zprávy pro byznys > Kniha je pro šéfy malých i velkých firem

2018-10-07 08:00

Kniha je pro šéfy malých i velkých firem

Sean Pillot de Chenecey hovoří o první knize svého druhu

Sean Pillot de Chenecey

Blue Events

kniha

"Takových knih jako je The Post-Truth Business by mělo být padesát nebo sto," říká její autor Sean Pillot de Chenecey. Podle něj se jedná o naprosto klíčovou věc pro lidi v byznysu. Jak jej dělat v době, kdy nikdo ničemu nevěří. O knize jsme s autorem hovořili u příležitosti konference Brand Management 2018, kterou tradičně pořádá společnost Blue Events

Následuje přepis rozhovoru o knize se Seanem Pillotem de Chenecey

Bshow: O čem konkrétně je vaše kniha s názvem "The Post-Truth Business?"

Sean Pillot de Chenecey: Knihu, kterou jsem napsal, je od října globálně dostupná. I v jižní a východní Asii, Africe, Evropě, na Blízkém východě a celé Americe. A napsal jsem ji z jednoduchého důvodu. Podíval jsem se kolem sebe a zjistil, že nikdo zatím nenapsal knihu, která spojuje tolik klíčových věcí, které se dějí, s byznysem. Mám na mysli věci jako je pravda, důvěra, post-fakta, falešné zprávy, alternativní fakta, soukromí, transparentnost, empatii, etiku. A to všechno z pohledu byznysu. Musím říct, že mě stále ještě překvapuje, že nikdo podobnou knihu nenapsal. A myslím, že je potřeba, aby tady bylo nejméně 50 knížek na stejné téma. Takže jsem rád, že jsem první. Myslím, že to je naprosto klíčová věc pro ekonomy. Důvěra je jádrem všech hodnot značky. Firmy intenzivně hledají cesty jak si ji udržet. A při pohledu na druhou stranu světa, Jack Ma, velký byznysmen z Alibaby, říká, že jakmile máte důvěru, všechno ostatní je jednoduché. Takže tohle téma pravdy a důvěry posiluje reputační kapitál značek. Lidé chtějí značku důvěryhodnou, kompetentní a spolehlivou. To je absolutně důležité pro jakoukoli značku v jakémkoli oboru. A tohle je evidentně první kniha, kde se o tématu mluví. O tom, jak obnovit autenticitu ve světě, který ničemu nevěří.

Bshow: Je v knize návod nebo plán, jak postupovat?

Sean Pillot de Chenecey: Nakladatelé mne požádali, abych do knihy napsal manifest. Všichni nakladatelé to mají rádi, protože se zvyšuje pravděpodobnost, že o knize novináři napíšou. Každopádně jsem v knize zmínil klíčové body plánu. Buďte autentičtí. Buďte transparentní. Respektujte soukromí. Vyjádřete empatii. Buďte důvěryhodní. To je pět klíčových bodů, ke kterým se stále vracíme. V knize ukazuji příklady různých značek po celém světě. Kdo to dělá dobře a samozřejmě i kdo to dělá opravdu špatně. Takže získáte příklady "jak to nedělat" i užitečnější příklady "jak to dělat". A jak to dělat dobře.

Bshow: Co to znamená být autentický?

Sean Pillot de Chenecey: Klíčová věc autenticity je, že říkáte, co si myslíte, a myslíte si, co říkáte. Myšlenka získání a udržení důvěryhodnosti se týká toho, že vás lidé čím dál tím víc posuzují podle vašeho chování. Jinými slovy, jen mi neříkej, že jsi skvělá značka. Ukaž mi to. A když pak se značkou něco zažiju, tak chci mít jistotu, že to co říká, skutečně platí. Takže myšlenka autenticity je o prokázání reálného chování. To je klíčové. Současně je důležité si uvědomovat, že čím dál více spotřebitelů je informovaných. Mají svoje názory. Jsou si vědomí marketingových triků, které značky dělají. Znají příběhy, které značky vyprávějí, aby získaly pozornost a loajalitu spotřebitelů. A proto je důležité, aby značky stály na hodnotách a žily podle hodnot. Aby se za tyto hodnoty dokázaly postavit. To je stále důležitější.

Bshow: Pro jaké čtenáře jste knihu napsal?

Sean Pillot de Chenecey: Knihu jsem napsal pro lidi z byznysu. Bude celkem v 10 různých jazycích po celém světě a jednoznačně je pro byznys. Konkrétně jednotlivé oblasti byznysu. Samozřejmě pokud běžní lidé budou číst knihu společně s lidmi z byznysu, budu rád. Každopádně kniha je o byznysu, o tom, jak jej správně dělat, jak pracovat pro firmy, jak komunikovat. Ať už jste na straně značky nebo na straně agentury napříč mnoha obory. V knize je zmíněný prakticky každý obor. Móda, nápoje, automobily, hotely a mnoho dalších. Věřím, že si v knize každý něco najde.

Bshow: Je v knize i něco pro malé a střední podniky?

Sean Pillot de Chenecey: Rozhodně! V knize jsou klíčové body pro byznys. Ať už provozujete kavárnu v centru Prahy anebo jste šéf banky v Praze. Nebo vyrábíte nealkoholické nápoje či jste australská aerolinka nebo britská banka či módní značka v Los Angeles. Klíčové principy byznysu platí přirozeně napříč obory a velikostmi. Jedná se o autenticitu, empatii a další faktory, o kterých jsem mluvil. A ty jsou důležité, i když provozujete kavárnu nebo Google.

REKLAMA