PŘIHLÁSIT

REKLAMA

Business News - Zprávy pro byznys > Bezkontaktní výběry z bankomatů jsou na postupu

2019-01-11 18:08

Bezkontaktní výběry z bankomatů jsou na postupu

Fio banka oznámila, že do konce ledna připraví všechny své bankomaty

Jakub Heřmánek

Filip Hrubý

Česká spořitelna

Fio banka

Raiffeisenbank

Na přelomu roku začal tento český bankovní ústav instalovat bezkontaktní technologii, která klientům umožní vybírat peníze bez toho, aby kartu museli do bankomatu vůbec vložit. Do konce ledna takto vybaví všechny své bankomaty, kterých je momentálně 179.

Obchodní ředitel Fio banky Jan Bláha říká: "V bezkontaktním placení jsou Češi přeborníci, tak věříme, že budou ve stejné míře využívat i bezkontaktní výběry. Nyní stačí pouze přijít k bankomatu a 'pípnout'."

Důvodem pro zavedení nové technologie je podle banky i zvýšení bezpečnosti a ochrany klientů. Na bezkontaktní čtečku totiž nelze nasadit skimmovací zařízení, která podvodníci využívají se záměrem získat údaje o kartě a následně ji zneužít. Jelikož klient kartu vůbec nemusí pustit z ruky, odpadá zde také riziko, že kartu v bankomatu zapomene nebo se mu tam zasekne. Každou operaci v bankomatu je i tak potřeba potvrdit PIN kódem. V případě více operací je kvůli bezpečnosti nutné "pípnout" pokaždé. 

Podle aktuálních informací mluvčího Fio banky Jakuba Heřmánka můžou funci bezkontaktního výběru využívat všichni, kdo na bankomatu objeví destičku označující bezkontaktní výběr. 

Bezkontaktní výběry jsou v Česku od roku 2016

První bankou, která s bezkontaktním výběrem začala, byla Air bank před více než 2 lety. V roce 2017 se přidala Raiffeisenbank a pak i Česká spořitelna. Největší česká banka má podle svého mluvčího Filipa Hrubého v současné době bezkontaktní výběry asi na 200 bankomatech ze své sítě čítající přibližně 1600 bankomatů. 

 

REKLAMA